NEMOCNICE SUŠICE : POLICIE MODRAVA SE NATÁČELA I V SUŠICKÉ NEMOCNICI

Moderní budova
Příroda léčí s námi
Příjemné prostředí
Moderní lékařské vybavení
Kvalitní dlouhodobá péče
Přijímací hala
Vstřícný lékařský personál

Hledáme internisty


 

Policie Modrava se natáčela i v sušické nemocnici

 

Policie Modrava – seriál TV Nova, 2.řada 4.a 5. díl. Sledovanost v průměru přesahuje 1.600.000 diváků. Místo děje: Nemocnice Sušice.

 

Do děje dvou zářijových dílů nejsledovanějšího seriálu současnosti, kterým je novácká Policie Modrava se výrazně promítla sušická nemocnice. Ve 4.díle zde po úraze zemřel David Pospíšil, který hrál v seriálu náčelníka Horské služby, v to následujícím byla zavražděna zdravotní sestra, která v sušické nemocnici pracovala. V sušickém zdravotnickém zařízení se natáčelo v srpnu minulého roku.

 

Štáb Televize Nova za natáčení neplatil žádný nájem. Taková byla dohoda. Seriál podpoří dobré jméno naší nemocnice,“ uvedl tiskový mluvčí nemocnice Pavel Pechoušek. Aby se natáčení v nemocnici odehrálo bez problémů, měla na starost hlavní sestra sušické nemocnice Martina Kolářová. Tehdejší dny pro ni bylo velkou pracovní zkouškou. Termín kdy byl štáb TV Nova v nemocnici, začínal 19.srpnem a ona sem nastoupila necelé tři týdny předtím, 1.srpna téhož roku. Bylo potřeba zajistit spoustu věcí počínaje technickým zajištěním přes vytvoření zázemí pro herce, zajištění komparsu z řad zaměstnanců, oblečením herců,“ jmenuje. Herečka, která hrála v seriálu hlavní sestru je velice drobné postavy. Sice nebyl problém pro ni bílou uniformu sehnat, ale určitě to není standardní velikost,“ vzpomíná.

 

Vše samozřejmě organizovala s ohledem na to, aby natáčení nemělo žádný nebo jen minimální zásah do běžného provozu nemocnice. Štáb televize Nova se nejvíce pohyboval na oddělení následné péče a na chirurgickém oddělení.

 

Největší zážitek pro sušické sestřičky byl moment, když se na place objevil David Pospíšil. Podle scénáře musel být hospitalizovaný kvůli pádu do rokle. Pro sádrování byl v nemocnici vyčleněný pracovník, aby nedošlo ke zbytečnému blokování chirurgické ambulance „Zajišťovali jsme přiložení sádry po jeho filmovém pádu. Na ambulanci tehdy přišel v županu a slunečních brýlích. Byl velmi milý, s personálem si rád povídal,“ uvedla Martina Kolářová. Zajímavou perličkou bylo, když jsme při rozhovoru zjistili, že sám neví, který herec ho do seriálu nadaboval,“ doplnila.

 

Martina Kolářová v těchto týdnech sleduje seriál Policie Modrava s celou rodinou. Podle jejího názoru se v tom dobrém smyslu zcela vymyká kriminálním příběhům, které se dnes natáčí a jsou plné násilí a krve. „Proto je tak oblíbená. Výborně herecky obsazený seriál, jehož výsledný efekt ještě umocňuje nádherná šumavská příroda. Určitě mě také láká, když se můžu podívat jak seriál jehož natáčení jsem viděla v přímém přenose dopadl,“ uzavírá.

 

Prostředí sušické nemocnice je pro filmaře atraktivní. Například letos v červenci zde režisér Tomáš Bařina natáčel pro Českou televizi detektivní seriál s názvem Vzteklina, vysílat se bude v lednu příštího roku.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ