NEMOCNICE SUŠICE : V SUŠICKÉ NEMOCNICI LETOS VZROSTL POČET PACIENTŮ O DESETINU

Moderní budova
Příroda léčí s námi
Příjemné prostředí
Moderní lékařské vybavení
Kvalitní dlouhodobá péče
Přijímací hala
Vstřícný lékařský personál

Hledáme internisty


 

V sušické nemocnici letos vzrostl počet pacientů o desetinu

 

Sušice 19. července – Počet ošetřených pacientů v sušické nemocnici vzrostl meziročně na některých odděleních o více než desetinu. Roste zejména množství výkonů na chirurgické ambulanci, ale i na interně, oddělení následné péče nebo na rehabilitačním oddělení. Většímu růstu brání nenaplněné personální kapacity nemocnice. Na podzim plánuje otevření oddělení jednodenní lůžkové chirurgie.

 

Zřetelný nárůst nemocnice zaznamenala na chirurgické ambulanci, kde od dubna obnovila nepřetržitý provoz. Ten byl omezen za předchozího vlastníka. Během června například ošetřili na chirurgickém oddělení 1602 lidí, což je v meziročním srovnání o 170 lidí více. Více než desetiprocentní nárůst oddělení hlásí i za další měsíce. Nejčastěji se jednalo o úrazy, zlomeniny, převazy chronicky nemocných pacientů nebo bolesti břicha.

 

„Lidé v Sušici, ale i návštěvníci Šumavy jsou s fungováním chirurgické ambulance spokojení a myslím, že ohlasy na ní jsou dobré,“ říká ředitel Nemocnice Sušice Jaroslav Kratochvíl. Největší množství lidí přicházelo na ambulanci během dopoledne a následně zhruba do 16:00 hodin, večer a v noci byl zájem minimální a šlo pouze o ojedinělé případy. Letos také došlo k navýšení počtu lékařů, kteří zde slouží. Zátěž je tak možné rozložit na více lidí a výhodou je také jistota dalšího fungování i v momentě, kdy některý z lékařů vypadne, případně onemocní.

 

Od podzimu se v Sušici znovu začne také operovat. „Plánovanou jednodenní chirurgii stále řešíme. V současné době jednáme s chirurgy o možnostech spuštění. Je potřeba zjistit kolik pacientů jsme schopni takto ošetřit a jak se o ně následně postaráme. S pojišťovnou to máme předjednané,“ dodává Jaroslav Kratochvíl.

 

Na konci léta by také mělo dojít k dlouho plánované výměně na postu primáře interního oddělení, protože se stávající primář MUDr. Ondřej Beneš z rodinných důvodů vrací do Hořovic. Vedení nemocnice v současnosti jedná s možnými kandidáty o podmínkách spolupráce, aby nebyl omezen provoz oddělení. V současnosti interna funguje v neomezeném režimu. Ambulantně tu denně ošetří 20 pacientů. Lůžkové oddělení se drží na 70 procentech obložnosti.

 

Při hledání lékařů i dalšího odborného personálu se bohužel projevuje vliv negativní kampaně občanských aktivistů i některých politiků, kteří se snaží v médiích i na sociálních sítích vyvolat dojem, že budoucnost nemocnice je nejistá. Vedle toho, že vyvolávané pochybnosti odrazují možné zájemce o zaměstnání, projevují se i u pacientů, kteří raději jedou za ošetřením do jiné, vzdálenější nemocnice. Hysterie vyvolaná kolem nemocnice škodí všem stranám.

 

„Paradoxně petice za záchranu nemocnice v Sušici a aktivity petičního výboru situaci v nemocnici zhoršují tím, že ztěžují nábor nových zaměstnanců a odrazují pacienty. Narážíme také na snahy zviditelnit se v souvislosti s naší nemocnicí v rámci předvolebního boje. Věříme, že tyto skupiny pochopí, jakou nešťastnou službu sušické nemocnici dělají,“ uzavírá Jaroslav Kratochvíl.

 

 

Počty pacientů na chirurgické ambulanci Nemocnice Sušice

 

2017

Duben  1191

Květen 1320

Červen 1432

 

2018

duben - 1393

květen - 1476

červen - 1602

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ