NEMOCNICE SUŠICE : SENIOŘI SI UŽILI SVŮJ DEN V KAŠPERSKÝCH HORÁCH

Moderní budova
Příroda léčí s námi
Příjemné prostředí
Moderní lékařské vybavení
Kvalitní dlouhodobá péče
Přijímací hala
Vstřícný lékařský personál

Hledáme internisty


 
Sušická nemocnice v červnu omezí provoz lůžkového interního oddělení

Sušice 28. května 2019 - Nemocnice Sušice z provozně-technických důvodů omezí od 5. do 20. června 2019 provoz interního lůžkového oddělení. Od dnešního dne proto přestává na toto oddělení přijímat pacienty. Provoz lékařské služby první pomoci pro děti i dospělé bude fungovat bez omezení v nepřetržitém režimu.

Vedení nemocnice o omezení provozu lůžkové interny informovalo okolní zařízení i záchrannou službu. "Akutní případy převezmou nemocnice Klatovy nebo Strakonice. Péče o pacienty je tedy zajištěna," říká ředitel nemocnice Ing. Jaroslav Kratochvíl.

Pacientům při náhlé změně zdravotního stavu pomůže lékařská pohotovost, která bude v sušické nemocnici fungovat nepřetržitě jako doposud. Omezení se nikterak nedotkne také provozu interní ambulance a rovněž další oddělení budou sloužit pacientům bez omezení. V běžném režimu bude fungovat i lůžkové oddělení následné péče.

Od 20. června se provoz lůžkového interního oddělení vrátí do standardního režimu a začne znovu přijímat pacienty. "Za vzniklé komplikace se pacientům omlouváme a vynaložíme ve spolupráci s Městem Sušice veškeré úsilí, aby o ně i přes toto omezení bylo plně postaráno," dodává Jaroslav Kratochvíl.

Kontakt pro více informací:
Lenka Holá, tisková mluvčí NEMOS SOKOLOV s.r.o. a Penta Hospitals CZ, s.r.o.
lenka.hola@pentahospitals.cz, tel. 602 300 271
  Informace ve formátu pdf...

Senioři si užili svůj den v Kašperských Horách

 

Změřit tělesný tlak nebo hladinu cukru v krvi si mohli nechat ti, kteří v úterý (9. 10. 2018, pozn.aut.) dorazili do kašperskohorského kina v rámci Dne seniorů. Preventivní akci zorganizovala Oblastní charita Sušice, která v Kašperských Horách provozuje dům s pečovatelskou službou, Město Kašperské Hory a Nemocnice Sušice.

 

Připravený byl bohatý kulturní program, při kterém mimo jiné vystoupily děti ze zdejších mateřských škol a zahrála skupina Kůrovci. Návštěvníci se měli možnost dozvědět důležité informace o široké paletě sociálních služeb nabízených ve městě a mohli si vyslechnout veškeré informace o aktuálně platném sociálním systému i sociálních dávkách.

 

Minulý týden se konal Den seniorů v Sušici přímo na náměstí Svobody, kde se nechala vyšetřit zhruba stovka lidí. V Kašperských Horách byl počet o trochu nižší. „Ve srovnání se Sušicí jsme lidem v Kašperských Horách naměřili příznivější hodnoty. Šumavské ovzduší evidentně uzdravuje. Dalo by se říct, že ti lidé, kterým jsme změřili tlak a cukr v Kašperkách, jsou zdravější než ti ze Sušice,“ zhodnotily zdravotní stav seniorů sušické sestřičky Hana Kalistová s Alenou Božíkovou, které příchozí vyšetřovaly. Stejně jako v Sušici, ale doporučily několika příchozím další vyšetření v nemocnici. „Ve srovnání se Sušicí je zvolené prostředí v Kašperských Horách klidnější. Lidé ale byli stejně příjemní jak v Sušici, tak i v Kašperských Horách. Udělalo mi radost, že nám senioři chodili říkat, jak byli v nemocnici na vyšetření a personál byl vstřícný, někteří senioři děkovali za to, že nemocnice funguje a byli spokojeni s kvalitou péče, kterou jim lékaři a sestřičky poskytli,“ uvedla Anna Havlovičová, která akci organizovala za sušickou nemocnici. Tlak i hladinu cukru v krvni si nechal zjistit i starosta Kašperských Hor Petr Málek, který se Dne seniorů aktivně zúčastnil a jeho zdravotní výsledky ho mile překvapily. „Tak dobré výsledky jsem nečekal a jsem za ně rád. Je vidět, že mě náročná předvolební doba neskolila,“ uvedl Málek.

 

Senioři také uvítali možnost, si ze stánku sušické nemocnice odnést kvalitní potravinové doplňky, vitaminy, léčivé čaje a různé zdravotnické pomůcky. Ty sponzorsky věnovala nemocnice a její provozovatel, kterým je společnost Penta Hospitals CZ. Nemocnice věnovala i několik dárkových poukazů na bezplatné vyšetření cholesterolu v krvi. Zájem byl také o slané pečivo, které připravily kuchařky v nemocniční kuchyni.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ