NEMOCNICE SUŠICE : ZDRAVOTNÍ SESTRY ZE SUŠICKÉ NEMOCNICE ABSOLVUJÍ DŮLEŽITÉ, ODBORNÉ ŠKOLENÍ

Moderní budova
Příroda léčí s námi
Příjemné prostředí
Moderní lékařské vybavení
Kvalitní dlouhodobá péče
Přijímací hala
Vstřícný lékařský personál

Hledáme internisty


 
Sušická nemocnice v červnu omezí provoz lůžkového interního oddělení

Sušice 28. května 2019 - Nemocnice Sušice z provozně-technických důvodů omezí od 5. do 20. června 2019 provoz interního lůžkového oddělení. Od dnešního dne proto přestává na toto oddělení přijímat pacienty. Provoz lékařské služby první pomoci pro děti i dospělé bude fungovat bez omezení v nepřetržitém režimu.

Vedení nemocnice o omezení provozu lůžkové interny informovalo okolní zařízení i záchrannou službu. "Akutní případy převezmou nemocnice Klatovy nebo Strakonice. Péče o pacienty je tedy zajištěna," říká ředitel nemocnice Ing. Jaroslav Kratochvíl.

Pacientům při náhlé změně zdravotního stavu pomůže lékařská pohotovost, která bude v sušické nemocnici fungovat nepřetržitě jako doposud. Omezení se nikterak nedotkne také provozu interní ambulance a rovněž další oddělení budou sloužit pacientům bez omezení. V běžném režimu bude fungovat i lůžkové oddělení následné péče.

Od 20. června se provoz lůžkového interního oddělení vrátí do standardního režimu a začne znovu přijímat pacienty. "Za vzniklé komplikace se pacientům omlouváme a vynaložíme ve spolupráci s Městem Sušice veškeré úsilí, aby o ně i přes toto omezení bylo plně postaráno," dodává Jaroslav Kratochvíl.

Kontakt pro více informací:
Lenka Holá, tisková mluvčí NEMOS SOKOLOV s.r.o. a Penta Hospitals CZ, s.r.o.
lenka.hola@pentahospitals.cz, tel. 602 300 271
  Informace ve formátu pdf...

Zdravotní sestry ze sušické nemocnice absolvují důležité, odborné školení

 

Odborný personál sušické nemocnice absolvuje během října a listopadu školení, které prohloubí jejich kvalifikaci a zvýší další možnost jejich profesního růstu. Kurzů se postupně zúčastní zhruba 30 zaměstnanců, jedná se o zdravotní sestry, sanitářky, ošetřovatelky a fyzioterapeutky. Témata přednášek jsou různá, podle profesního zaměření jednotlivých zaměstnanců.

 

Vzdělávací cyklus hodnotíme pozitivně, protože pro naše zaměstnance přináší možnost účasti na povinném celoživotním vzdělávání bez nutnosti dojíždění na vzdělávací akce. Vzdělávání probíhá přímo v Nemocnici Sušice,“ uvedla hlavní sestra Nemocnice Sušice Martina Kolářová.

 

Tématy školících cyklů je například právo ve zdravotnictví, úvod do ergoterapie, mobilizace pacienta, bazální stimulace, trendy v péči o chronické rány a paliativní péče o pacienta v terminálním stádiu. Každý ze zaměstnanců stráví přednáškami 40 hodin týdně. Systém přednášek zajistil provozovatel nemocnice společnost Penta Hospitals CZ. Tyto přednášky absolvují i zdravotníci v ostatních nemocnicích, které PH CZ vlastní nebo provozuje. Projekt byl částečně financovaný z projektu Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.

 

V rámci dvoudenní přednášky Právo ve zdravotnictví se zdravotničtí pracovníci mimo jiné detailně seznámili se svými právy a povinnostmi, ale poznali i práva a povinnosti, která jsou na straně pacientů. „Přínosem pro naše pacienty bude zcela nepochybně akce s názvem Trendy v péči o chronické rány, kde se zdravotníci budou seznamovat s nejnovějšími postupy v dané oblasti,“ uvedla Martina Kolářová.

 

Akce se koná v úzké spolupráci s Centrem andragogiky, což je vzdělávací a poradenská společnost působící v oblasti rozvoje lidských zdrojů a zefektivňování činnosti firem a organizací. Její odborný program je akreditovaný u několika ministerstev.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ