NEMOCNICE SUŠICE : PACIENTŮM V SUŠICKÉ NEMOCNICI ZAHRÁLI PŘED VÁNOCEMI PADDYS BANGERS

Moderní budova
Příroda léčí s námi
Příjemné prostředí
Moderní lékařské vybavení
Kvalitní dlouhodobá péče
Přijímací hala
Vstřícný lékařský personál

Hledáme internisty


 
Sušická nemocnice v červnu omezí provoz lůžkového interního oddělení

Sušice 28. května 2019 - Nemocnice Sušice z provozně-technických důvodů omezí od 5. do 20. června 2019 provoz interního lůžkového oddělení. Od dnešního dne proto přestává na toto oddělení přijímat pacienty. Provoz lékařské služby první pomoci pro děti i dospělé bude fungovat bez omezení v nepřetržitém režimu.

Vedení nemocnice o omezení provozu lůžkové interny informovalo okolní zařízení i záchrannou službu. "Akutní případy převezmou nemocnice Klatovy nebo Strakonice. Péče o pacienty je tedy zajištěna," říká ředitel nemocnice Ing. Jaroslav Kratochvíl.

Pacientům při náhlé změně zdravotního stavu pomůže lékařská pohotovost, která bude v sušické nemocnici fungovat nepřetržitě jako doposud. Omezení se nikterak nedotkne také provozu interní ambulance a rovněž další oddělení budou sloužit pacientům bez omezení. V běžném režimu bude fungovat i lůžkové oddělení následné péče.

Od 20. června se provoz lůžkového interního oddělení vrátí do standardního režimu a začne znovu přijímat pacienty. "Za vzniklé komplikace se pacientům omlouváme a vynaložíme ve spolupráci s Městem Sušice veškeré úsilí, aby o ně i přes toto omezení bylo plně postaráno," dodává Jaroslav Kratochvíl.

Kontakt pro více informací:
Lenka Holá, tisková mluvčí NEMOS SOKOLOV s.r.o. a Penta Hospitals CZ, s.r.o.
lenka.hola@pentahospitals.cz, tel. 602 300 271
  Informace ve formátu pdf...

Pacientům v sušické nemocnici zahráli před Vánocemi Paddys Bangers

 

Téměř osmdesátiletý Václav Kopačka stráví část letošních Vánoc mimo domov. V listopadu měl mozkovou příhodu a podle prognóz měl být po rekonvalescenci v sušické nemocnici od pátku doma. Protože se ale dostavily komplikace, z nemocnice ho pustí za rodinou jen na Štědrý den a pak se do špitálu znovu vrátí. „Bude to poprvé, kdy nebudu část Vánoc doma. Věřím, že se brzy vrátím domů na trvalo. Každopádně sestřičky i lékaři o mě pečují tak, abych si i Vánoce ve špitále užil,“ uvedl Václav Kopačka, na kterého doma čeká nejen manželka Marie, ale i děti a vnoučata.

 

V sušické nemocnici rozhodně není jediný. Přes vánoční svátky tu musí zůstat desítky pacientů, většinou právě na oddělení následné péče, ale třeba i na interně.

 

Letošní 23.prosinec měli o něco veselejší. Muzikanti ze sušické skupiny Paddys Bangers stejně jako loni bezplatně nabídli své vystoupení a zpestřili pacientům čas strávený mimo domov. Na Štědrý den chodíme hrát a zpívat do domova důchodců. Původně jsme chtěli chodit po pokojích s kytarou a zazpívat každému koledu, takhle je to ale lepší. Bylo to příjemné vystoupení, v relativně malém prostoru. Nám se tu zpívá moc hezky, protože lidé jsou nám vděční a my to tak při vystoupení cítíme,“ uvádí jeden ze zpěváků a muzikantů Čestmír Kříž.

 

Vystoupení vokální skupiny hrající irskou hudbu, kterou tvoří výhradně muži trvalo zhruba 90 minut, do místnosti kde se provádí arteterapie se vměstnalo asi 40 lidí, přišli se podívat i zaměstnanci, kteří ten den neměli službu. „Pro typickou vánoční atmosféru jsme připravili ovoce, vánočky a čaj. Vánoční koncert se uskutečnil již loni. Měl velký úspěch, pacientům i zaměstnancům se moc líbil. Když nám muzikanti letos znovu nabídli, že pacientům zahrají, nabídku jsem s radostí přijala,“ uvedla provozní náměstkyně nemocnice Anna Havlovičová, která akci organizovala.

 

Koncert Paddys Bangers rozhodně není jediným připomenutím Vánoc, které je pro marody přichystáno. „Stromečky a typickou vánoční výzdobu máme samozřejmě na všech odděleních,“ uzavírá hlavní sestra nemocnice Martina Kolářová.

 

 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ