NEMOCNICE SUŠICE : CHIRURGIE

Cesta: www.nemocnice-susice.cz > Lůžková část
Moderní budova
Příroda léčí s námi
Příjemné prostředí
Moderní lékařské vybavení
Kvalitní dlouhodobá péče
Přijímací hala
Vstřícný lékařský personál

Hledáme internisty


 

Chirurgie

Pověřen vedením oddělení: MUDr. Rudolf Voldřich
Sekretariát:Jaroslava Lukešová
Staniční sestra: Eva Stulíková
Staniční sestra operačních sálů: Vlasta Ferenčíková


Poskytujeme ambulantní a lůžkovou péči pacientům s chorobami chirurgického charakteru, vč. úrazů. Základní péče je zde poskytována také pro choroby ortopedické a urologické.

Pokoje pro pacienty jsou 1-3 lůžkové, s nabídkou pokoje nadstandardního charakteru. Každý pokoj má vlastní hygienické zařízení.

Oddělení má k dispozici 2 moderně vybavené operační sály  a pohotovostní operační sál pro ambulantní ošetření. Nemocní s těžšími chirurgickými chorobami a po komplikovanějších operacích jsou léčeni na víceoborové jednotce intenzivní péče.

Všichni pracovníci dělají maximum pro to, aby byl pobyt pro pacienty co nejpříjemnější. Zaměstnanci oddělení pevně věří, že společným úsilím ve spolupráci jak s pacientem, tak s jeho rodinou, se co nejrychleji a nejkvalitněji podaří vyřešit veškeré zdravotní problémy.

Oddělení se věnuje zejména všeobecné chirurgii, a to hlavně chirurgii břišní (operace žaludku a střev, žlučníku, kýl). Široká je nabídka laparoskopických metod (operace žlučníku, apendixu, kýl). Velký důraz je kladen na problematiku úrazové chirurgie.

Oddělení nabízí ošetření téměř plného spektra končetinových úrazů. Velmi rozvinutá je léčba zlomenin „krčku“ stehenní kosti a zlomenin v oblasti zápěstí.

Hojně pacienty vyhledávaná je cévní poradna. V rámci základní cévní chirurgie nabízíme pacientům kvalitní ošetření a operativu křečových žil dolních končetin, vč.potíží spojených s bércovými vředy. 

Dále nabízíme péči v rámci chirurgie prsní žlázy.

Poskytujeme i základní péči pacientům s ortopedickými a urologickými chorobami. Spektrum urologických operací zahrnuje operace prostaty, vodních kýl, fimósy, nesestouplého varlete, apod.

 V ortopedii provádíme operace karpálního tunelu, „tenisového“ lokte, vbočeného palce (hallux valgus) a skákavého prstu.

Ve spolupráci s dětským oddělením léčíme chirurgické choroby dětského věku (léčba dětských úrazů, operace kýl a apendixu). Operujeme děti od 3 let s limitující tělesnou hmotností nad 15 kg. Je zde možnost hospitalizace s doprovodem např. rodiče, u dětí do 6 let zdarma (u dospělých a dětí nad 6 let za poplatek).

Možnost objednání pacientů k výkonům a operacím je cestou chirurgické ambulance, a to denně od 8 do 16 hodin (telefon 376 530 229) nebo po domluvě s přednostou oddělení (telefon 376 530 210, sekretářka 376 530 230).

Vážená paní, vážený pane,

vítejte v Nemocnici Sušice. Každá hospitalizace ve zdravotnickém zařízení je pro pacienta vždy intenzivním zásahem do obvyklého životního rytmu. Celý zdravotnický tým naší nemocnice (lékaři, zdravotní sestry a další pracovníci) udělá maximum, aby Vám byla poskytnuta kvalitní zdravotní péče i nezdravotnické služby na profesionální úrovni.

Na tomto místě jsme pro Vás připravili souhrn základních informací, které Vám pomohou s odpovědí na otázky týkající se hospitalizace v naší nemocnici.

Před přijetím do nemocnice se řiďte pokyny Vašeho praktického nebo ošetřujícího lékaře. V dohodnutou dobu se dostavte na ambulanci, kde jste byl/a/ k přijetí objednán/a/ nebo podle pokynů přímo na lůžkové oddělení.

Co si vzít s sebou do nemocnice?

  • občanský průkaz
  • průkaz zdravotní pojišťovny
  • doporučení k přijetí a výsledky Vašich vyšetření
  • potvrzení o pracovní neschopnosti (pokud Vám bylo vystaveno)
  • hygienické potřeby, papírové kapesníky, event. plenkové kalhotky 
  • osobní potřeby
  • chcete-li i pyžamo/noční košili, župan, ponožky apod.
  • přezůvky
  • léky, které pravidelně užíváte
  • kompenzační pomůcky, které používáte (brýle, hůl, naslouchadlo, zubní protéza)

V případě akutní hospitalizace požádejte o jejich dodání své blízké. 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ